امام جعفر صادق (ع) : هر كه براي خدا دوست دارد و براي خدا دشمن دارد و براي خدا عطاء كند ، از كساني است كه ايمانش كامل است.

امروز:شنبه 4 اسفند 1397 14:00 بعد از ظهر

شیوه مدیریت کلاس

تاریخ ثبت : 1394/03/17

بسم الله الرحمن الرحیم نظر به این که اساتید از شیوه های متفاوتی برای مدیریت کلاس بهره می برند و اطلاع دانشجو از شیوه مدیریت کلاس بسیار مفید بوده و سوالات و ابهامات را می کاهد، در این چند سطر سعی شده شیوه مدیریتی اینجانب برای کلاس ها مطرح شود. البته در خصوص کلاس های مختلف ممکن است با توجه به شرایط قوانین خاصی مطرح شود که در کلاس های درسی مطرح می گردند.

در هر جلسه یک آیه از قرآن کریم در کلاس قرائت می گردد و توضیح مختصری در خصوص آن ارائه می شود. سپس با توجه به علاقه دانشجویان و وقت کلاس حداکثر تا ده دقیقه ممکن است در مورد آن بحث شود. این کار برای گرفتن برکت از قرآن برای آغاز درس و همچنین آشنایی دانشجو با قرآن کریم و مباحث دینی است. زیرا که وظیفه دانشگاه تعلیم و تربیت همراه یکدیگر است. این مباحث یک طرفه نیست و سعی بر این است که دانشجویان وارد بحث شوند و مطرح شدن نظرات آنها حتی اگر مخالف با نظر اینجانب باشد، هیچ گونه تاثیر منفی در نگرش به دانشجو ندارد. البته در بحث ها حتما شئونات بحث رعایت گردد. اعتقادی به حضور و غیاب در کلاس ها ندارم. اما با توجه به تجربه ای که از کلاس های مختلف به دست آورده ام، تمامی جلسات حضور و غیاب را انجام خواهم داد و در سامانه دانشگاه ثبت خواهم کرد. غیبت بیش از حد دانشجو در کلاس باعث حذف دانشجو از کلاس خواهد شد. در طول ترم یک امتحان میان ترم خواهیم داشت و چند تست که نمرات هیچ یک توسط تست های دیگر قابل جبران نمی باشد. ارزشیابی دروس مختلف در فایل طرح درس به صورت دقیق مطرح می گردد. برگه سوالات امتحان میان ترم به دانشجویان مسترد می گردد و دانشجویان موظفند یک بار دیگر با مراجعه به کتاب و مراجع مورد نیاز، تمامی سوالات را با دقت بیشتر پاسخ داده و تا تاریخ تعیین شده تحویل دهند. در برخی موارد با توجه به زمان کلاس ها ممکن است چند امتحان کوچک چند دقیقه ای برگزار گردد. این امتحانات بدون اطلاع قبلی برگزار می گردد و تنها از مطالب جلسه ماقبل می باشند. این کار برای تشویق دانشجو جهت مطالعه دروس قبل از کلاس برای بالا بردن کیفیت آموزش درنظر گرفته شده است. امتحانات پایان ترم مطابق با برنامه ریزی رسمی دانشگاه برگزار می گردد و در صورت نیاز به توضیح موردی خاص در مورد امتحان، مطالب از طریق وب سایت شخصی ارائه می گردد. دروس آزمایشگاهی قواعد و قوانین خاص خود را دارند که در ابتدای هر ترم در کلاس به اطلاع دانشجویان خواهد رسید و دانشجویان موظف به رعایت آن می باشند. در پایان ترم، در هر کلاس یک دانشجو را به عنوان دانشجوی ممتاز معرفی خواهم کرد و لوح یادبود به ایشان تقدیم می گردد. معیار های انتخاب دانشجوی ممتاز، علاوه بر وضعیت درسی ایشان و فعال بودن در کلاس، نحوه رفتار، گفتار و اخلاق ایشان می باشد.

  • ابتدا
  • قبلی
  • 4
  • 5
  • 6
  • انتها

دهه فجر انقلاب اسلامی مبارک.

حافظ منشین بی می و معشوق زمانی هنگام گل و یاسمن و عید صیام است حافظ شیرازی

عنوان

بدون متن